Rezydencja seniora Edessa - opieka w rodzinnej atmosferze.

Na wstępie musimy doprecyzować: Nie ma skutecznego i sprawdzonego sposobu na zabezpieczenie się przed zachorowaniem na Alzheimera. Jest to przykra prawda, ale póki co naukowcy nie potrafią się z tym uporać. Jednak istnieją sposoby na utrzymanie mózgu seniora w jak najlepszej kondycji przez długie lata. Przeczytajcie, co może osłabić i spowolnić pierwsze objawy Alzheimera u osoby starszej.
alzheimer edessa 300x200 Jak chronić się przed Alzheimerem

1.Dieta

Wiele badań wykonanych czy to w Ameryce, czy innych rejonach świata wykazuje, że tylko 3 filiżanki kawy dziennie, mogą skutecznie poprawiać kondycję naszego mózgu. Póki co naukowcom nie udało się dowieść, który składnik ma takie znaczenie, jednak u badanych, u których stężenie procentowe kofeiny we krwi wynosiło powyżej1200 nanogramów na mililitr, znacząco opóźniły się objawy alzheimera. Dodatkowo spożywanie dużej ilości orzechów, szczególnie włoskich, świeżych warzyw, olejów roślinnych (w tym oliwy), a także ryb, znacząco wpłynie na jakość funkcjonowania mózgu seniora. Zwyczajnie wszystkie te składniki dbają o kondycję naszego mózgu.

2.Ruch

Poradźmy seniorom, aby uprawiajmy maksymalnie dużo sportu i gimnastyki. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i po konsultacji z lekarzem, aby przypadkiem osoba starsza nie złapała kontuzji. Jednak im dłużej nasz organizm będzie w lepszej kondycji ruchowej, tym większa szansa, że ciało nie podda się objawom choroby i skuteczniej będzie odpierało pierwsze ataki Alzheimera.

3.Szare komórki

Jeśli skuteczne są ćwiczenia całego ciała, bardzo skuteczne też będą ćwiczenia mózgu. Dlatego kilka razy dziennie razem z seniorem przeczytajmy kilka artykułów w gazecie, rozwiążmy z nim krzyżówkę, odgadnijmy parę zgadywanek, a nawet jeśli mamy ochotę, przeczytajmy książkę, która wymaga od nas koncentracji. Wskazane są także wszelkie gry logiczne typu Sudoku. Każdy lekarz przyzna, że nieużywany organ zanika. Podobnie jest z mózgiem, senior musi o niego dbać i ćwiczyć szare komórki, aby pozostał on w jak najlepszej kondycji przez długie lata.

4.Leki

Tradycyjne sposoby to jedno. Jednak nic nie zastąpi medycyny, dlatego jeśli tylko zauważymy pierwsze symptomy choroby, natychmiast udajmy się z seniorem do lekarza po fachową konsultację i leki. Lekarz z pewnością przebada go, sprawdzi poprawność odruchów, wyśle do specjalisty i zaleci konkretną kurację.

Nie lekceważmy sygnałów wysyłanych przez nasze ciało!